Kendini sonraki nesillere daha yeşil bir Dünya bırakmaya adamış güzel insanlar adına...

2012

yılına kadar kendi çevremizde Dünyamızı daha yaşanır bir hale getirmek için sürekli amatör çalışmalar yapıyorduk. Bu konuda Sosyal Medya Platformlarında hiç bir duyarlılık olmadığını gördük.

2012

senesinde bu eksikliği gidermek adına Facebook üzerinden Geri Dönüşüm Projeleri isimli grubumuzu kurduk. Geri Dönüşüm Projeleri Grubu ile çevremizdeki atıkların ve kullanılmayan malzemelerin dönüştürülerek tekrar kullanılabilir hale getirilmesini için bir farkındalık oluşturmaya çalıştık.

2012

senesinde henüz bu konuda bir farkındalık bulunmamaktaydı ve insanlar bize inanmamaktaydı. Ancak biz pes etmedik ve Dünyamızı daha yaşanır bir hale getirmek için, insanların bu konuya olan duyarsızlığını ortadan kaldırmak için gece gündüz çalışmaya devam ettik.

2013

senesine geldiğimiz 10.000 üyemiz ile insanların aklına geri dönüşüm fikrini yerleştirmeye başladık. Üyelerimizin yoğun gayretleriyle artık her geçen gün büyüyorduk.

2014

senesi bizler için bir dönüm noktası olmuştu. Artık 40.000 kişilik aktif bir grubumuz vardı ve paylaşılan içerikleri arşivlememiz gerekiyordu. Bu fikirle birlikte Aralık 2014'te Geri Dönüşüm Projeleri Forumu kurulması kararı alarak Geri Dönüşüm konusunda Türkiye'de ilk Forum Sitesi olmayı başardık.

2015

senesi itibariyle Facebook Grubumuz 150.000 kişiye ulaşmıştı. Forumumuzda 10.000 içerik vardı ve artık bir kaynak oluşturmayı başarmıştık. Bu başarıyla birlikte Twitter, Instagram, Pinterest, Youtube gibi Sosyal Medya mecralarında da çalışmalarımıza başladık.

2016

senesi bizler için oldukça başarılı geçti. Facebook grubumuz 300.000 kişiye ulaştı. Bu isimle Facebook üzerinde 10'dan fazla grup oluşturulduğunu görerek fikrimizin başarısının haklı gururunu yaşadık. Forum sitemizde 20.000 içerik 5.000'den fazla üye sayısına ulaşarak günlük 10.000 kişi tarafından ziyaret edilen bir yaşam portalı haline geldi.

Bu noktadan sonra 2017 itibariyle Sosyal Medya ile daha uyumlu, henüz ilgisini çekemediğimiz kişilere hitap edebilmek amacıyla yine Türkiye'de bir İlk olarak Geri Dönüşüm İçerik Platformu'nu kurmaya karar verdik.

İşte Uretiyo.Com maceramız bu şekilde başladı. Bu platformda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz.