Kartonsever Dönüşümcüler İçin En Uygun Mobilyalar

Anasayfa > Geri Dönüşüm > Kağıt Dönüşümleri 03.02.2017 16:37:55 tarihinde eklendi

Karton kullanım kolaylığı yanında dikey olarak oldukça dayanıklı ve güçlü bir maddedir. Zarar görmemiş kartonları temin etme şansınız varsa altta iletilen mobilyaları kolaylıkla hayata geçirebilirsiniz. Ortamlarınızın havasını değiştirmek adına işte sizler için seçtiğimiz en güzel 9 mobilya.

1. Hepimizin keyfini yerine getirecek çalışma standı

Hepimizin keyfini yerine getirecek çalışma standı

Geri Dönüşümcüler olarak küçük dönüşümler yaparken sırt ağrıları hayatımızın bir parçası haline gelmektedir. 4 kalın rulo ve 1 karton kutu parçalarını ile bu dönüşümü yaparak bundan sonra isterseniz yatağınızda, isterseniz koltuğunuzda çalışabilirsiniz. Kartonlar zarar görmemiş olursa bu stand bilgisayarınızı bile taşıyabilir.

2. Zigon sehpada devrim niteliğinde dönüşüm

Zigon sehpada devrim niteliğinde dönüşüm

Aynı boyutta 2 karton kutuya sahipseniz bu dönüşümü rahatlıkla yapabilirsiniz. Kartonunuzun üst kapağını söktükten sonra 4 kanadı açarak üçgen biçiminde kesip, ortalarına da daha küçük bir üçgen keserek 2 kartonu bu şekilde bir sehpa haline getirebilirsiniz. Toplandığından da oldukça az bir yer kaplayacaktır.

3. Bol bol karton toplamamız şart bu dönüşüm için

Bol bol karton toplamamız şart bu dönüşüm için

Öncelikle planlamamızı yapıp bol sayıda kartonu aynı şemada keserek dönüşümümüze başlayabiliriz. Burada koltuğumuza dayanıklılığı verecek olan bir çok katı yapıştırırken uygulayacağımız baskıdır. Ne kadar çok baskı uygularsak kartonlarımız o kadar sıkı tutacaktır birbirini ve sonunda rahatlıklı oturabileceğimiz bir koltuğa dönüşecektir.

4. Masa Organizeri olarak oldukça başarılı

Masa Organizeri olarak oldukça başarılı

Masalarımıza veya evlerimizde kapımızın yanında bulunması oldukça etkili olacak bir dönüşüm. Karton çalışmalarında genellikle şablonlarla hareket ederiz bu çalışmamızda buna güzel bir örnek. En alttaki 3 katı sadece aynı boyutta kesip üstüne 7 kat kartonu kullanacağımız bölmeleri dikdörtgen şeklinde kesmemiz sonucunda ortaya çıkacak bu organizer eminiz çok işinize yarayacak.

5. Bu görüntüsü ile kimse karton olduğuna inanmayacak

Bu görüntüsü ile kimse karton olduğuna inanmayacak

Hassas bir hesap yardımı ile oluşturacağım kartondan daireleri birbirine yapıştırıp bu eşsiz güzellikteki avizeye sahip olabiliriz. Uyarıyoruz dostlarınız kartondan yaptığınıza inandırmak da zorluk yaşabilirsiniz.

6. Çocuk odaları için oldukça eğlenceli kitaplık

Çocuk odaları için oldukça eğlenceli kitaplık

Tema size kalmış, bu örneğimiz kuzu ile ancak içinizden gelen her şekilde bu kitaplığı yapabilirsiniz.Bu geri dönüşümümüz tek kat koli ile yapıldığı için kolilerin zedelenmemiş ve kıvrılmamış olması çok önemli. Kısa aralıklarla oluşturulan destek noktaları dayanaklılık katacaktır.

7. Basit ve etkili duvar çözümleri

Basit ve etkili duvar çözümleri

Çeşitli mağazalardan ciddi paralar ödeyerek alınabilen özel tasarım raflara inat belirlediğiniz şekilde keseceğiniz 10 tane kartondan yapılan bu dönüşüm, evinizde hem kullanışlı hemde maliyeti oldukça düşük bir duvar rafı olarak görev almaya hazır.

Reklam

Reklam

8. Bu fikir ayakta alkınlaşmayı hakedecek kadar başarılı

Bu fikir ayakta alkınlaşmayı hakedecek kadar başarılı

Oldukça eğlenceli bu çöp adam dönüşümünü çocuklarımızla birlikte yapabilirsek hem onların odaları için küçük raflar üretmiş oluruz hemde onlara geri dönüşümün ne kadar eğlenceli bir şey olduğunu göstermiş oluruz.

9. Prens ve Prenseslere küçük bir taht yapmaya ne dersiniz?

Prens ve Prenseslere küçük bir taht yapmaya ne dersiniz?

Kullanılmayan rulolar ve koli ile yapabileceğiniz bu çalışmada çocuklarımız için eğlenceli bir koltuk görevini üstlenmeye hazır.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

8
3
2
2
0
0

}