Evde Kedisi Olanlar İçin Bir Birinden Muhteşem Kedi Evleri

Anasayfa > Geri Dönüşüm > Kağıt Dönüşümleri 03.02.2017 07:54:39 tarihinde eklendi

Kedilerin karton kutuları ne kadar çok sevdiği hepimizce malumdur. Evde bir kutu olmaya görsün ne kadar küçük olursa olsun onun içine sığmaya çalışırlar. Neden olduğu tam bilinmesinde dostlarımızın bu özel ilgisine karşılık vermeli ve onları mutlu edecek bir kedi evi yapmalıyız. İşte ne yapsam diyen dönüşümcüler için bu içeriğimiz tamamen kedi evi örneklerine ayrıldı. Dönüşümcülere özel ricamız 10. Maddeye dikkat etmeniz.

1. Yapımı basit ve tasarım limiti bulunmayan kedi yuvası

Yapımı basit ve tasarım limiti bulunmayan kedi yuvası

Ortası boş olacak şekilde karar verdiğiniz bir temadan istediniz uzunluğa gelecek sayıda kartonu maket bıçağı ile kesip en son sıcak silikon yardımıyla birbirine yapıştırabilirsiniz. Arkaya ekstradan ortası boş olmayan 5 tane karton eklerseniz kedinizin tam seveceği kuytu ve karanlık bir dönüşümü yakalamış olursunuz.

2. Üçgen kesimlerde Piramit, Yuvarlak kesimlerle UFO elde edebileceğiniz yuvalar

Üçgen kesimlerde Piramit, Yuvarlak kesimlerle UFO elde edebileceğiniz yuvalar

Kartonları giderek büyüyen üçgenler ve daireler olarak kesip üst üste yapıştırdığınızda bu farklı tasarımlı yuvalara sahip olabilirsiniz. Bu dönüşümde en kritik nokta planlamanın ve uygulamanın aynı keskinlikte olması. Aksi takdirde düşen veya kaba duran katlar kalabilir. Kabalıklarında çözümü en son yuvayı tamamladıktan sonra keskin bir maket bıçağı ile tıraşlamak.

3. Çocuklarımızı üretmeye teşvik etmek için bire bir

Çocuklarımızı üretmeye teşvik etmek için bire bir

Özellikle tatil dönemlerinde bilgisayar ve tablet başından kalkmayan küçük dostlarımızla birlikte yapabileceğiniz oldukça basit ve tatlı bir kedi evi. 2 Karton ile tamamlayabileceğiniz bu yuva için sadece kesimleri dikkatli yapmak ve sıcak silikonla yapıştırmak yeterli olacaktır.

4. Stormtrooper'ın bizden çektiğini başka kimse çekmedi

Stormtrooper'ın bizden çektiğini başka kimse çekmedi

Kedimiz olurda bir gün karanlık tarafı seçerse lütfen tercihine saygı duyun ve onun için bir adet Stormtrooper yuvası yapmayı ihmal etmeyin.

Reklam

Reklam

5. Bu bizim dağ evi ya sadece yazları geliyoruz

Bu bizim dağ evi ya sadece yazları geliyoruz

Yuvası var ve keyfi yerinde,ihtiyacı da yok ama siz yinede bir şeyler yapmak istiyorsunuz. İşte bu dönüşüm ile yavrularınıza bir de dağ evi yapabilirsiniz. Yapımından çok boyaması ve dekorasyonu zaman alacaktır ancak evin bir köşesinde oldukça tatlı duracağı kanaatindeyiz.

6. Ona küçük sürprizler yapın ve artık onunda bir arabası olsun

Ona küçük sürprizler yapın ve artık onunda bir arabası olsun

Malumunuz kediler biraz sakinlerdir. Günde 18 saat uyuklar veya kendilerine bakım yaparlar. Kalan 6 saatlik faaliyetlerinde de yorulmalarını istemeyiz sonuçta evi boy boydan gezecekler filan. Biz en iyisi dostlarımız için bir araba yapalım. Hem etrafı rahat görebilir hemde biraz da arabasında istirahat edebilir.

7. Bu toprakların yerlisi onlar biz sonuçta misafiriz

Bu toprakların yerlisi onlar biz sonuçta misafiriz

Basit bir şekilde yapabileceğiniz ve kuzularınızı eğlendirecek oldukça güzel bir geri dönüşüm.Kartondan dikey ince uzun 6 adet üçgen kesip onları eşit açılarla yan yana birbirine yapıştırdığınız da sizinde bir kızıldereli çadırınız olacaktır.

8. Koli fazlası olan dönüşümcülerin kedi lunaparkı

Koli fazlası olan dönüşümcülerin kedi lunaparkı

Aynı tip koliden elinizde 5-10 tane bulunması durumunda bu görseldeki gibi sadece köşe ve ortalarını keserek kedileriniz için oyun köşesi yapabilirsiniz. Emin olun bu dönüşümü çok sevecek ve kendisini aradığınızda genellikle dönüşümüzün içinde bir yerlerde saklanmış hatta orda uyuyakalmış bulacaksınız.

9. Kapısında kedi izi tanıma teknolojisi bulunan kedi evi

Kapısında kedi izi tanıma teknolojisi bulunan kedi evi

Nasıl güvenlik bizim için çok önemliyse yavrularımız içinde oldukça önemli. Parmak izi gibi bir teknoloji olmasa da kedi izi teknolojisi sayesinde oldukça güvenli bu evde kendisini çok daha mutlu ve rahat hissedecek.

10. Lütfen Her Geri Dönüşümcü Bir Tane Yapıp Kapısının Önüne Koysun

Lütfen Her Geri Dönüşümcü Bir Tane Yapıp Kapısının Önüne Koysun

Herhangi bir karton kolinin bir taraftaki kapaklarını kesip üstüne naylon sararak veya poşet geçirerek su geçirmezliği sağlayabiliriz. Sonrasında da kullanmadığınız bir tişörtünüz boyun kısmını girişe getirip kalan kısımları güzelce silikonlayarak biraz daha hava yalıtımı sağlamış oluruz. 5 dakikada yapabileceğimiz bu dönüşüm ile soğukta sokakta kalmış bir canlının hayatta kalmasını sağlayabiliriz. Bütün geri dönüşümcülerden özel ricamızdır herkes evinin önüne bir adet PATİKONDU yaparsa hem farkındalık oluştururuz hemde bir çok canı kurtarabiliriz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

35
14
6
4
1
0

}