Bu Güzel Havalarda Yaz Hazırlıklarını Başlatıyoruz ve Saksılarımızı Hazırlıyoruz

Anasayfa > Geri Dönüşüm > Plastik Dönüşümleri 09.02.2017 12:26:21 tarihinde eklendi

Bu içeriğimizde pet şişeyi kullanarak kendimize oldukça tatlı bir saksı yapacağız. Havaların güzelleştiği bu günlerde ilk baharda balkonlarımızı renklendirecek birbirinden güzel farklı çiçeklerimiz için saksılarımızı da şekillendirmeye karar verdiysek işte bu içerik tam size göre.

1. Malzemelerimiz

Malzemelerimiz

Malzemeler oldukça açık aslında, 1 Adet büyük boy pet şişe, pembe ve mavi renkli kalem, maket bıçağı, beyaz boya. Boyamızın sprey olması pürüzsüz bir yüzey oluşturmakta işimize yarayacak ancak evinizde sıvı boya varsa onu da kullanabilirsiniz tabiki.

2. Temizlik ve şablon çizme

Temizlik ve şablon çizme

Öncelikle pet şişemizi güzelce temizliyoruz ve üstüne desenimizi çizmeye başlıyoruz. Burada desen size bağlı kedi, tavşan veya ayıcık olabilir tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

3. Dikkatlice kesiyoruz

Dikkatlice kesiyoruz

Çizdiğimiz deseni oldukça yavaş ve dikkatli bir şekilde kesiyoruz. Burada kesinlikle acele etmemenizi ve yavaş adımlar ile kesim yapmanızı rica ediyoruz.

4. Boyamaya başlayalım

Boyamaya başlayalım

Kesimi bitirdikten sonra şeklimiz ortaya çıkıyor. Plastiğin dışından boyamaya başlıyoruz.

Reklam

Reklam

5. Süsleme ve Kapanış

Süsleme ve Kapanış

Pembe kalemlerimiz ile burun ve kulakları, siyah kalemimiz ile de ağız, göz ve bıyıkları yapıyoruz. İçine toprak doldurduktan sonra istediğimiz çiçeği içine yerleştiriyoruz ve çalışmamızı tamamlıyoruz.

6. Farklı çiçekler ile de nasıl durduğunu gösterelim istedik.

Farklı çiçekler ile de nasıl durduğunu gösterelim istedik.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

11
7
1
0
0
0

}